Kontakta redaktionen

SKD

Kontakta redaktionen
040-660 55 00

Nyhetstips

redaktion@skd.se

Ansvarig utgivare, chefredaktör och verkställande direktör

Lars Sjögren
lars.sjogren@skd.se

Redaktionschef och biträdande ansvarig utgivare

Pia Lobell
pia.lobell@skd.se

Nyhetschef och biträdande redaktionschef

Mats G Svensson
mats.g.svensson@skd.se

Webbchef

Mats Klingen
mats.klingen@skd.se

Platschef Eslöv

Henrik Lindahl
henrik.lindahl@skd.se

Platschef Sjöbo

Caroline Stenbäck
caroline.stenback@skd.se

Chef ledarredaktionen

Lars J Eriksson
lars.j.eriksson@skd.se

Sportchef

Artur G. Bliding
artur.g.bliding@skd.se

Kulturchef

Gunilla Wedding
gunilla.wedding@skd.se

Kontakta reporter

fornamn.efternamn@skd.se

Eslöv

red.eslov@skd.se / 0413-693 21

Höör

red.hoor@skd.se / 0413-693 21

Hörby

red.horby@skd.se / 0413-693 21

Kävlinge

red.kavlinge@skd.se / 040-660 55 00

Lund

red.lund@skd.se / 040-660 55 00

Malmö

red.malmo@skd.se, 040-660 55 00

Sjöbo

red.sjobo@skd.se 0700-90 12 82

Staffanstorp

red.staffanstorp@skd.se / 040-660 55 00

Skurup

red.skurup@skd.se / 0700-90 12 82

Svalöv

red.svalov@skd.se / 0413-693 21

Svedala

red.svedala@skd.se / 040-660 55 00

Kultur

red.kultur@skd.se / 040-660 55 00

Nöje

noje@skd.se / 040-660 55 00

Debatt

debatt@skd.se

Sport

sporten@skd.se / 040-660 55 00

Personligt

personligt@skd.se / 040-660 55 00