Annons

Annons

Kontakta oss – SKD.se

Tipsa oss om nyheter:

• E-post: redaktion@skd.se

• Ring och tipsa: 040-660 55 00

Tipsa oss via vår krypterade tipsatjänst, för känsliga tips som inte är akuta.

• Akuta tips på kvällar och helger: 040-660 56 66, mejl webbred@skd.se

.

Kundcenter, besök vår kundtjänstsajt >

.

Chefredaktör och ansvarig utgivare

Lena Philipson lena.philipson@skd.se

Nyhetschef Malmö och biträdande ansvarig utgivare

Pia Lobell pia.lobell@skd.se

Nyhetschef Eslöv och sport, och biträdande ansvarig utgivare

Anders Isberg anders.isberg@skd.se

Ledarredaktör

Martina Jarminder martina.jarminder@skd.se

Kulturredaktör

Gunilla Wedding gunilla.wedding@skd.se

Kontakta reporter

fornamn.efternamn@skd.se

Eslöv

red.eslov@skd.se / 0413-59 11 00

Höör

red.hoor@skd.se / 0413-59 11 00

Hörby

red.horby@skd.se / 0413-59 11 00

Kävlinge

red.kavlinge@skd.se / 040-28 17 70

Lund

red.lund@skd.se / 040-28 17 70

Malmö

red.malmo@skd.se / 040-28 17 70

Sjöbo

red.sjobo@skd.se / 0416-55 90 00

Staffanstorp

red.staffanstorp@skd.se / 040-28 17 70

Skurup

red.skurup@skd.se / 0416-55 90 00

Svalöv

red.svalov@skd.se / 0413-59 11 00

Svedala

red.svedala@skd.se / 040-28 17 70

Kultur

kultur@skd.se/ 040-660 56 07

Nöje

noje@skd.se / 040-660 56 07

Debatt

debatt@skd.se

Sport

sporten@skd.se / 040-660 55 16

Personligt

personligt@skd.se / 040-660 55 00

Webbredaktionen

webbred@skd.se / 040-660 56 66

Till toppen av sidan
Hej! Vi använder cookies.
Vi gör det för att förbättra funktionaliteten på sajten, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig och för att vi ska kunna säkerställa att allt fungerar som det ska.
Vår policy